AKTUALNOŚCI

page 1 of 2

O PLACU

Sensoryczny plac edukacyjny

To plac z interaktywnymi elementami ekspozycji, zachęcającymi dzieci do wykorzystania wielu zmysłów. Znajdujące się na nim urządzenia poprzez  stymulację wzroku, słuchu i dotyku, wpływają na rozwój małych użytkowników, dodatkowo usprawniając równowagę oraz  koordynację ruchową. Poprzez tego typu  zabawę, dzieci aktywnie odkrywają otaczający nas świat. Plac sensoryczny pomaga również rozwijać układ nerwowy, wspiera kreatywne myślenie, a także wspomaga rozwój językowy, poznawczy, zdolności motoryczne i interakcje społeczne.

Ogród sensoryczny

Ogród sensoryczny jest przestrzenią krajobrazową zaprojektowaną w taki sposób, aby w jak największym stopniu pobudzać i oddziaływać na wszystkie zmysły człowieka. Wykorzystane elementy roślinne i  faktury zastosowanych materiałów pobudzają zmysły użytkowników poprzez liczne bodźce  wpływające na  percepcję otaczającego krajobrazu.

Proponowane w naszym projekcie rozwiązania łączą teren  placu edukacyjnego i ogrodu, tworząc unikalną i tożsamą przestrzeń wypoczynku czynnego i biernego.