AKTUALNOŚCI

page 1 of 2

URZĄDZENIA

ZOBACZ PEŁNĄ SPECYFIKACJĘ
– pobierz plik PDF

Mrowisko

Urządzenie wspinaczkowo-zręcznościowe z połączonych ze sobą ażurowych elementów tworzących kształt mrowiska. Daje wiele możliwości zabawy – wspinaczka, przejścia, labirynty, chowanie, pościgi. Urządzenie służy do rozwoju motoryki ruchowej.

 

Stożek równowagi

Aktywność na tym przyrządzie wspomaga rozwój równowagi oraz koordynacji ruchowej. Może być stosowany indywidualnie lub przez dwoje dzieci. Ma szeroki wachlarz Może być wykorzystany do kołysania, obracania, pływania i zabawy w basenie. Wykonany z trwałego tworzywa sztucznego, bezpieczny podczas zabawy, krawędź górna chroni ręce i głowę przed uderzeniem.

 

Megafon

Głuchy telefon to jedno z ulubionych zabaw wśród dzieci. Wyprofilowane elementy przypominające kształtem lejek, połączone ze sobą za pomocą rur, znajdujących się w odpowiedniej odległości pozwolą zgłębić wiedzę z dziedziny akustyki. Dźwięk w otwartej przestrzeni rozprasza się we wszystkie strony, a intensywność wraz z odległością się zmniejsza. W przypadku megafonu wykonanego z rur, które stanowią falowód, fala dźwiękowa  trafia bezpośrednio do jednego z użytkowników.

 

Wir wodny

Urządzenie z dziedziny hydrostatyki obrazuje w jaki sposób powstaje wir wodny, a dzieci poprzez zabawę mogą samodzielnie doprowadzić do jego powstania. Doświadczenie  można wykonać dzięki stopniowemu zwiększaniu prędkości obracania korbką, która wprawia w ruch wirnik, natomiast cząsteczki cieczy znajdujące się najbliżej wirnika zaczynają się poruszać. W ten sposób pobudzają do ruchu sąsiednie, a efektem końcowym jest wir wodny.

 

Kalejdoskop

Element zwany kalejdoskopem jest kolejną atrakcją sensorycznego placu edukacyjnego. Obiekt z dziedziny optyki działa na wyobraźnię użytkowników dzięki wielokrotnym odbiciom obrazów różnokolorowych szkiełek. W odpowiednio rozmieszczonych zwierciadłach, obserwuje się różnobarwne, symetryczne figury, zmieniające się podczas obracania kalejdoskopu, wywołującym przemieszczanie się szkiełek.

Pin Art

Pin Art to ścianka odciskowa – wystarczy, że się przytulisz, a powstanie płaskorzeźba Twojego odbicia. Jest to urządzenie zabawowe rozbudowujące kreatywność. Dzięki niemu możemy tworzyć różnorakie odbicia i formy.

 

Lupy

Powodują zwiększenie możliwości obejrzenia detalu w układanych na platformie przedmiotach.

 

Ściana sensoryczna

Urządzenie w postaci ściany, na której umieszczone są panele wypełnione materiałami zróżnicowanymi pod względem faktury oraz koloru, zachęcają do obserwacji i doświadczania dotykiem. Dodatkowo wyposażone w woreczki o niejednorodnym wypełnieniu pobudzają zmysły oraz wyobraźnię użytkowników.

 

Ściana muzyczna

Urządzenie składa się z dzwonów rurowych, talerzy perkusyjnych, cymbałów, trójkątów muzycznych oraz różnego rodzaju dzwonków. Uczy pracy w grupie oraz  poszerza wiedzę dzieci w zakresie akustyki, gdzie dowiadują się w jaki sposób powstaje dźwięk, a także jak brzmią poszczególne elementy muzyczne.

 

Lustra

Efekt nieskończonej liczby odbić jest ciekawym zjawiskiem, które uzyskuje się w przypadku ustawienia naprzeciwko siebie dwóch luster. W ten sposób światło jest odbijane od zwierciadeł nawzajem i w rezultacie tworzy nieskończoną liczbę odbić. Urządzenie kształtuje dzieci w zakresie optyki.

 

Siedziska grające

Są to obiekty, z których podczas lekkich uderzeń wydobywają się dźwięki. Dzieci mogą przenosić je w różne miejsca na placu i w trakcie prowadzenia warsztatów uczyć się rytmiki.

 

Ścieżka bosych stóp

Służy do doświadczeń dotykowych za pomocą stóp. Dzieci z zamkniętymi oczami mogą rozpoznawać materiał znajdujący się w panelach.

 

Tablica do rysowania z liczydłem

Tablica do rysowania z liczydłem rozwija nie tylko zdolności matematyczne, ale również wpływa na koncentrację, kreatywność i wyobraźnię. Dziecko podczas zabawy rozwija się manualnie.

 

Hamaki

Element wypoczynkowy przeznaczony dla dzieci oraz ich opiekunów.